Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Průběžné pořadí IRRC před závodem v Oss
IRRC má za sebou teprve první závodní víkend, ve kterém jezdci odjeli 2 jízdy v každé kategorii. I tak nám průběžné výsledky mohou o letošním boji o titul lecos naznačit. Jezdce čeká ještě 5 víkendů, takže stát se může cokoliv, ale loňský ročník ukázal, že kdo chce uspět, musí především dojíždět a bodovat pravidelně.

Supersport
V jasném vedení je dvojnásobný vítěz z Hengela Marek Červený. Jeden z favoritů šampionátu si tak hned na začátek udělal slušný náskok na hlavní rivaly. Na druhém místě je (14 bodů za ním) další favorit Joey den Besten. 14 bodů sice není více, než jeden povedený či nepovedený závod, ale vzhledem k tomu, že tento náskok Marek vytvořil na okruhu, který je pro jeho soupeře domácím, tak má nějakou váhu. Dá se očekávat, že v Hořicích Marka Joey nepřekoná a pokud pojede Marek své, tak by to mohlo být dobré. Na druhou stranu je to ještě 10 závodů. Stát se může cokoliv a taky se nedá očekávat že by závodník, jako je Marek Červený jel nějak „na jistotu“. Soupěřit o titul mohl i Thomas Wendel (dříve Kreutz). Jenže ten do Hengela vůbec nedorazil a hned prvním závodem se prakticky z boje o titul vyřadil. Hodně se čekalo co po nehodě předvede Laurent Hoffmann. Nezajel vůbec špatně a celkově je na děleném třetím místě. Jeho okruhy ale teprve přijdou. Na děleném třetím místě jsou další dva jezdci. Marc Bornhauser který teď velmi dobře zajel i Hořice a hlavně Luca Gottardi. Ten i přes to že byl v Hengelu poprvé, dokázal uspět. Pravděpodobně právě Italský závodník bude černým koněm šampionátu, který může zasáhnout do boje o titul ve chvíli, kdy hlavní dva favorité zaváhají. Vždyť Hořice na rozdíl od ostatních umí skvěle a Frohburg mu taky nedělal problémy. 4 body za děleným třetím místem je Kevin De Freene, který ale dojel jen jeden závod. Byl v něm druhý a pokud by se mu takto dařilo i nadále, může i on boj o první 3 místa značně zamotat.
Závody v Oss určitě okruh favoritů o něco zúží. Tato třída ale může předvést dramatický vývoj sezóny stejně jako vloni.

Superbike
V této třídě se už při prvním závodě ukázala silná trojka, která letos bude bojovat o titul IRRC. Je určitě dobře, že to nebude „jen“ o Didieru Gramsovi. Je tu i Johan Fredriks a nováček šampionátu (jinak zkušený dromař) Sebastian Le Grelle. Poslední jmenovaný je na tom momentálně nejlépe. Druhý je Fredriks a překvapivě až třetí Grams. První tři jezdce nicméně dělí minimální rozdíl bodů. Za nimi je už značná mezera a mezi 4. a 13. Místem jsou bodové rozdíly opět minimální. Překvapit by mohl ještě Vincent Lonbois, který má sice „jen“ 20 bodů, ale dokončil taky jen jeden závod. Náš Kamil Holán je na sedmém místě. Na čtvrté místo ztrácí jen 3 body. Aleš Nechvátal je jedenáctý a na Kamila mu po prvním závodě chybí 7 bodů. Z našich bodoval ještě Petr Bičiště, který je patnáctý.

Uvidíme, jak se to po Oss promíchá. Už teď ale víme, že někteří jezdci Oss vynechají buď kvůli závodům v Bremerhavenu, nebo kvůli přesunu na TT. Naši ale jedou všichni, tak toho, doufejme, využijí. 

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz