Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
NorthWest 200 2015 - čtvrtek
Čtvrteční ráno přineslo příznivější podmínky pro závodění než to úterní a tak bylo možné vidět opravdu rychlá kola a výborné závody. Alastair Seeley pokračoval ve své dominanci, Guy Martin opět zvedl vlnu spekulací na všech sociálních sítích a nováček Glenn Irwin opravdu příjemně překvapil.

První dopolední trénink patřil kategorii supertwin a poleposition si v něm vyjel velezkušený Ryan Farquhar. Druhý čas zajel Martin Jessop, třetí James Hillier, čtvrtý Jeremy McWilliams a první pětici doplnil Jamie Hamilton. Nováček Glenn Irwin bral šesté místo na startu, hned před Michaelem Dunlopem.

Trénink superstocků už byl v režii WeeWizarda. Seeley zajel kolo těsně pod traťovým rekordem a získal poleposition. O 0,7 sekundy pomalejší kolo zajel Michael Dunlop a dá se čekat, že v závodě se bude rozhodovat hlavně mezi těmito dvěma borci, protože třetí nejrychlejší kolo zvládl Lee Johnston až o 4,3 sekundy pomaleji než Seeley. V druhé řadě, tady od čtvrtého místa dále, bude startovat Martin Jessop, Horst Saiger a Dean Harrison. Ve třetí řadě bude stát William Dunlop s týmovým kolegou Guyem Martinem a Michaelem Rutterem.

Další byl trénink supersportů a asi už nikoho nepřekvapí, kdo ho opět vyhrál, samozřejmě famózní Alastair Seeley. Sice nejdříve držel nejrychlejší čas William Dunlop, ale bohužel v zatáčce York dostal high-sider a trénink byl přerušen. Pád se naštěstí obešel bez vážnějších zranění a William už nastoupil k dalšímu tréninky superbiků. Williamův zajetý čas nakonec stačil na třetí místo na startu, když ho po restartu překonal jen Seeley a Bruce Anstey. Glenn Irvin poměrně překvapil čtvrtým místem na startu, stejně tak John McGuinnes, který bude na startu za Irvinem. Druhou řadu uzavírá Gary Johnson.

Poslední trénink patřil nejsilnější kategorii, tedy superbikům. Ani zde Seeley nepolevil, opět předvedl výborný výkon a obsadil poleposition. Ve všech "velkých" závodech tak bude startovat z prvního místa jen on, opravdu obdivuhodný výkon. O 2,5 sekundy pomalejší čas zajel Lee Johnston a obsadil druhou pozici. První řadu uzavírá John McGuinnes, který ukázal, že je po loňském zranění opět ve skvělé formě. Čtvrtý čas zajel Bruce Anstey, pátý, i přes bolest v zádech způsobenou pádem v předešlém tréninku, zajel William Dunlop. Na konci druhé řady bude stát Michael Rutter. Ve třetí řadě bude stát dvojice jezdců na Yamaze Michael Dunlop a Dean harrison, společně s Conorem Cumminsem.

Velkou vlnu pozitivních i negativních ohlasů a různých diskuzí na sociálních sítí zvedl Guy Martin, když v rozhovoru pro BBC řekl, že je naprosto znuděný ze všech těch šikan a trať ho vůbec nebaví. Jeho výsledky tomu poměrně odpovídají, protože i přes vítězství na předešlých závodech, zde moc dobré časy nezajíždí.

Závod supersport

Do prvního závodu letošního ročníku nejlépe odstartoval Glenn Irwin, pro něhož to byl zdejší první start, a vypadal hodně odhodlaně proměnit první start hned v první vítězství. Skupinka jezdců na čele se skládala z Irvina, který se ve vedení střídal se Seeleym, Ansteyho, Michaela Dunlopa a Lee Johnstona. Souboj to byl opravdu pěkný, jak už to na této trati býval. Bohužel pro Irwina skončil nadějně rozjetý závod ve třetím kole, když musel odstoupit pro technický problém. Velká škoda, určitě na vítězství měl a v dalším závodě se o něj zase popere. Zbytek závodu už tolik zajímavého závodění nepřinesl a Alastair Seeley si dojel pro své třinácté vítězství na trati North West. Vyrovnal tím počet vítězství Michaela Ruttera a má výborně nakročeno k tomu stát se nejúspěšnějším závodníkem této tratě. Pro druhé místo si dojel Michael Dunlop a třetí získal Lee Johnston.

Závod supertwin

Už od startu spolu bojovali kolegové z týmu KMR Ryan Farquhar a Jeremy McWilliams. Druhý jmenovaný se sice hodně snažil a často docházelo ke střídání na vedoucí pozici, šachovnicovou vlajku však nakonec první viděl zkušenější Farquhar. Třetí dojel Martin Jessop, ale bohužel dostal 60 sekundovou penalizaci, což ho zařadilo až na 7 kolo. Na třetí místo se tak posunul Jamie Hamilton.

Závod superstock

Závod byl bohužel hned v prvním kole přerušen a následně zrušen z důvodu pádu Sandora Bittera jedoucího ve druhé vlně. Hrozivě vypadající pád se naštěstí obešel bez vážnějších zranění, Bitter byl ale pro jistotu odvezen do nemocnice na důkladnější prohlídku. Jen na závěr dodám, že v té době vedl Lee Johnston před Alastairem Seeleym.

 

Kompletní výsledky zde.

Honza_CRR
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz