Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář
NorthWest 200 2015 - úterý
Včera v Severním Irsku odstartoval další ročník North West 200. Počasí, jako již tradičně, poměrně ovlivňovalo průběh tréninků, ale i přes to bylo možné sledovat výborné výkony některých jezdců. Především pak zkušeného Alastaira Seeleyho, který vyhrál hned tři tréninky.

Trénink superbiků probíhal za silného větru a deště, Wee Wizard (přezdívka Alastaira Seeleyho) však zúročil své zkušenosti a zajel suveréně nejrychlejší čas. Tento pětatřicetiletý závodník je s 12 vítězstvími třetím nejúspěšnějším závodníkem na trati NW200 a na to, že letos jede poprvé s BMW, vypadá velmi odhodlaně v honbě za dalšími vítězstvími (na Joeyho Dunlopa ztrácí pouze 3 vítězství). O 3.7 sekundy pomalejší byl Gary Johnson na Kawasaki. Třetí čas zajel Lee Johnston, který loni vyhrál oba závody supertwinů. Dean Harrison na Yamaze skončil čtvrtý, Ian Hutchinson pátý, John McGuinness šestý, Michael Rutter sedmý, Michael Dunlop osmý. První desítku uzavírá dvojice jezdců Tyco BMW William Dunlop a Guy Martin.

Alastair Seeley vyhrál i mokrý trénink supersportů, tentokrát na jeho oblíbené Suzuki GSX-R 600, se kterou zde už několikrát zvítězil. Oproti superbiku si polepšíl Michael Dunlop a zajel druhý nejlepší čas, o 1,9 sekndy pomaleji než Seeley. Stejně si polepšil i William Dunlop, když zajel o 1,5 sekundy pomaleji než jeho bratr Michael. Gary Johnson zajel čtvrtý, pátým časem hodně překvapil nováček Glen Irwin, Dean Harrison byl šeštý, Lee Johnson sedmý a loňský vítěz Bruce Anstey osmý.

Na trénink superstocků již trať oschla a tak se začalo zrychlovat. Nikdo však stále neměl na suverénního Seeleyho, který vyhrál trénink i této kategorie. Stejně jako v supersportech skončil druhý Michael Dunlop, tentokrát o 4,2 sekundy. Mladík Dean Harrison byl třetí, před Rakušanem Horstem Saigerem, který drží traťový rekord pro tuto kategorii, a první pětici doplnil William Dunlop.

V kategorii supertwin byl nejrychlejší James Hillier na Kawasaki, druhý Ryan Farquhar však zajel jen o 0,065 sekundy pomaleji. Třetím nejrychlejším byl Jamie Hamilton, čtvrtý Michael Dunlop a pátý James Cowton.

Když to počasí dovolí, tak se určitě máme na co těšit a závody budou minimálně tak zajímavé jako loni. NW200 pokračuje ve čtvrtek  tréninky a odpoledne se již jedou první závody.