Články  |  Foto  |  Kalendář 
Startovní listiny pro Staré Město
První květnový víkend u nás odstartuje road racingová sezóna tradičně na jižní Moravě ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Jako vždy na Slováckém okruhu závodí všechny třídy klasiků i novodobých motorek kromě supersportů a superbiků. Na první podnik sezóny je tradičně ve startovkách narváno a letos tomu není jinak.

Začneme nejrychlejšími třídami, které budou jako vždy třešničkou na dortu víkendového programu.

Twin
Nebude chybět Michal Dokoupil, který tyto závody už s železnou pravidelností vyhrává, ani jeho přítelkyně Veronika Hankocyová, která sice při testování utrpěla lehčí zranění, ale na tyto závody by měla být už připravena. Mezi favority bude patřit i Josef Duchan, který v Brně ukázal, že mu to letos jede a příroďnáky mu určitě nejsou cizí. Mezi ty rychlejší bude určitě patřit David Hanzalík, Marek Němeček, nebo Vladimír Šnajdr. Nesmíme zapomínat ani na Německou legendu Stefana Holze. Závod twinů, které pojedou opět se supermony bude patřit určitě k těm nejzajímavějším. Startovka obou tříd čítá celkem přes 30 jezdců a tyto závody hlavně začínají být dost vyrovnané (teda až na to první místo pochopitelně).

Supermono
Tady je účast už trochu tradičně slabší, než v letech minulých. Stále ale ve startovce můžeme vidět 4 rychlíky, kteří se určitě poperou o bednu. Samozřejmě jde o Libora Kamenického, Karla Kalinu, Danyho Zoerwega a Vítězslava Hatana.

250 GP
Bohužel se přihlásily jen tři motorky, ale na to už jsme si asi zvykly. Můžeme je tak vyjmenovat všechny. O první místo se popere Pavel Navrátil, Karel Matuš a Johann Mauer.

125 GP
Osminková GP jsou naopak snad nesmrtelná. Tato třída pořád táhne nové jezdce a týmy. 15 GPéček je už slušné startovní pole. Mezi favority patří Olda Podlipný, který byl velmi rychlý v Brně a ve Staráku je rychlá motorka opravdu základ, Michal Savinkov, Patrik Kolář a Christopher Eder.

125 SP
Plno jako vždy. 44 jezdců se na start nevejde a tak tychle malorážky svedou první bitvu už v sobotu aby si zajistily místo na roštu. Z tradičních rychlíků této třídy snad nikdo nechybí. Sedlové, Petr Kolář, Tomáš Mysliveček, Michal Šlezar, Marcel Hruboš a další. V Brně byl rychlý i Petr Čadek a Marek Horna, takže i s nimi se musí počítat. To vše slibuje určitě další zajímavý závod.

250 SP
Těch už je trochu méně, ale 22 jezdců je pořád dobré. Startovat bude i veterán Alexandr Vysloužil, který pořád může pozlobit i ty o hodně mladší. Rychlý bude určitě i Milan Hanzalík, Petr Kunz, Michal Šlezar, který byl v Brně z našich nejrychlejší.

Sidecary
Sajdy se sice jedou na pravidelnost, ale je to i tak velká podívaná pro diváky. Letos by jich na startu mělo být 16.

Klasik
Klasici pojedou ve všech třídách – tedy 175, 250, 350, 500 a 750. Na 750 bude určitě rychlý Petr Kunz a rakouský důchodce Johan Furbock, u kterého si každý rok říkám, že tohle je určitě poslední sezóna. Bohužel už se mezi nimi neobjeví Triumph v národních barvách s Frankem Mrázkem v sedle. Celkem hodně se přihlásilo pětikulí, ale upřímně se v této kategorii neorientuji tak dobře, abych si troufnul tipovat vítěze. Jisté je, že budou k vidění zase parádní stroje. Ne že bych se ve 350 orientoval lépe, ale jsem si skoro jistý, že když půjde vše dobře, tak si pro zlatý věnec dojede skoro jako vždy Vítězslav Hatan. V menších kubaturách se už ztrácím úplně a tak vám nezbude než se do Starého Města první květnový víkend vypravit.

Vstupné se tam nikdy neplatí a tak jen zbývá doufat v teplejší počasí než vloni, v to, že budou k vidění pěkné závody a že všichni odstartují sezónu podle představ.

Kompletní startovní listina

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz