Články  |  Foto  |  Kalendář 
Začátek sezóny v Brně už zítra
O tomto víkendu odstartuje už podruhé road racingová sezóna paradoxně na autodromu v Brně. Toto trochu zvláštní řešení si ale už při druhém ročníku našlo své příznivce. Jarní cena Brna přilákala velké množství jezdců a ať už to berou jako testování, nebo závodění, pro diváka to znamená příležitost vidět závody silničních motorek už v dubnu, místo toho aby se všichni sešli až v druhé polovině května v Hořicích. Pěkně zaplněná startovka a vstup zdarma jsou pro fanouška rychlých motorek asi tou nejlepší pozvánkou.

Jarní cenou Brna startuje také šampionát CAMS, který zahrnuje 6 závodů v tomto pořadí:
Brno          17. - 19. dubna
Kopčany   13. - 14. června
Těrlicko      1. - 2. srpna
Dymokury  5. - 6. září
Kyjov        19. - 20. září

Podnik je také trochu netradiční tím, že je třídenní, aby mohli jezdci více natrénovat po zimní pauze. To rozhodně není špatná myšlenka. No a co diváka čeká? Třídy Klasik, 125 SP, 125GP, Moto 3, 250 SP, 250 GP, dokonce 500 GP, 400 SSP, Supermono, Twin a hlavně pak 600 a 1000. Prostě každý by si měl přijít na své. Pro milovníky starých strojů a legend na nich jezdících je připraveno „lap of Honour“, které bude k vidění hned 6x. Všechny třídy uvidíme 7x. Budou totiž 5x trénovat a 2x závodit. Od pátku až do neděle probíhá program zhruba mezi osmou ranní až šestou odpolední, krom neděle, kdy by se mělo končit před pátou. Celý program si můžete prohlédnout zde.

A koho uvidíme na trati a kdo bude favoritem?

Favoriti se odhadují velmi těžko, je po zimní pauze, někdo vyležel zranění, někdo zamakal a někdo zase přezbrojil. Navíc přírodní okruh a motodrom je jiný svět. Je spousta jezdců, co umí skvěle jedno, ale druhé už ne. Jsou ale výjimky.

Klasik
Tady je každá rada drahá. Bude záležet na tom, komu se podaří klasika lépe po zimě rozdýchat a komu jak drom sedí. Každopádně ve startovní listině najdeme téměř 50 jezdců na strojích převážně z let sedmdesátých.

125 SP
Spéček je tradičně hodně a na dromu budou určitě silní Tomáš Mysliveček, Ital Pierre Coppa, Michal Šlezar, nebo Petr Čadek.

125 GP
I letos to bude nejnabitější dvoutaktní třída plná velmi dobrých jezdců. O dobrý úvod s novým týmem se bude určitě snažit Michal Savinkov. Stále rychlý je Olda Podlipný, Chistopher Eder, nebo Patrik Kolář. Překvapit mohou i němečtí závodníci. Příjemný je i návrat Marka Zimy na GPéčko.

Moto 3
V Brně se ukážou i 3 moto trojky s domácími nadějemi v sedle. Favoritem bude určitě Martin Gbelec. O hodně starší konkurenty ale určitě povodí i Romana Tomášková a Oliver König.

250 SP
větších SPéček je tradičně také hodně a ukázat se určitě bude chtít hlavně domácí Saša Vysloužil a slovenský Milan Hanzalík.

250 GP
Velmi příjemná je hojná účast velkých GPéček, kterých uvidíme hned 16. Ani jeden jezdec není z ČR.

500 GP
To samé platí i u velkých 500. Ano – na startu budou i 3 výkvěty dvoutaktního závodění. To asi nepotřebuje další komentář.

Supermono
Teď už ale zpět k trochu tradičnějším třídám. Supermono za poslední léta trochu ztrácí šťávu, ale pořád je dostatek jezdců na vypsání třídy. Favoritem by měl být Daniel Zörweg.

Twin
Tato třída je naopak v rozkvětu. Ve startovní listině najdeme spoustu nováčků, ale taky hlavního favorita a propagátora této třídy – Michala Dokoupila. Nemyslím si, že by Indimu někdo v tomto závodě stačil, pokud půjde vše dobře, ale o bednu se může poprat celá řada jezdců. Mezi ně určitě patří Stefan Holz z Německa, Vladimír Šnajdr, Josef Duchan, David Hanzalík či Marek Němeček.

400SS
Tato třída bude opět dělat ve spojeném závodě tří tříd trochu křoví. Přihlášeno je 14 jezdců a mezi favority bych řadil oba Vysloužily a Milana Hanzalíka.

600
Dostáváme se k třídám nejsledovanějším a nejnašlapanějším. Šestky ani letos nepřijdou o souboje Marka Červeného a Michala Dokoupila. Na dromu ale umí i Michal Vecko, Richard Sedlák a dobrou techniku by měl mít po Petru Homolovi i Josef Duchan. Otázka je jestli jejich stroje budou mít na našlapané motorky prvních jmenovaných. Přeci jen na dromu to bude znát ještě o něco více. Nesmíme zapomínat na Kamila Holána, který sice není na šestistovce úplně ve své kůži, ale mohl by promluvit do bojů o bednu.

1000
Závody litrů budou určitě ozdobou víkendu. Takhle našlapanou startovku jsme léta neměli a kéž by to vydrželo na všechny letošní závody. Pokud to vezmeme podle startovních čísel tak uvidíme Michala Práška, který na přírodě moc nejezdí, Aleše Nechvátala nově na BMW, který bude chtít vyzkoušet před IRRC techniku a rozhodně patří k horkým favoritům, Petr Bičiště také jezdce z IRRC a taktéž nově na BMW, třetího jezdce z IRRC na BMW Kamila Holána, který je taktéž horkým favoritem závodu a mezi černé koně bych zařadil i Josefa Lukšíka, který sice jede „jen na Hondě“, ale na dromech toho nakroužil už opravdu hodně a Brno zná jako svoje boty.

Prostě se je na co těšit. Počasí sice nezačne úplně ideálně, ale v neděli už má být o něco tepleji. Závody budeme bedlivě sledovat a snad i nějaký fotek se včas dočkáte.

Kompletní startovky najdete zde.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz