Články  |  Foto  |  Kalendář 
Oliver's Mount Spring Cup 2015
O uplynulém víkendu se v Anglickém Scarborough odehrály první road racingové závody letošní sezony. I přes nepřízeň počasí se odjely pěkné závody a výsledky trochu napovídají, na co se můžeme v letošní sezoně těšit. Závodů se zde jelo opravdu hodně a tak se zmíním aspoň o těch nejdůležitějších.

Po ranním dešti a mírném zpoždění programu, se před třetí hodinou odpolední jel první závod Junior A, tedy první závod nejrychlejších supersportů. Tento závod se prakticky odehrál v režii tří jezdců: Ivana Lintina, Deana Harrisona a Lee Johnstona. Během celého závodu si vyměňovali pozice a drželi se v rozmezí jedné sekundy. V cíli ale byl nejrychleji Ivan Lintin o 0,487 sekundy před Johnstonem a Harrisonem. O těchto jezdcích se od loňské TT hodně mluví a předpokládá se, že tito tři mladí jezdci jsou vycházející hvězdy světového road racingu, což rozhodně v závodech Spring Cupu dokázali. První závod Junior B vyhrál Seamus Elliott, před Darrenem Cooperem.

Další byl na programu první závod Spring Cup A. Na pole position sice byl Guy Martin, ale do Mere hairpin jako první vjíždel Lee Johnston. Na konci první kola bylo pořadí Farquhar, Martin, Harrison a Johnston. V druhém kole se pořadí na prvních dvou místech otočilo a vedl Guy Martin. Ve třetím kole pak odstoupil Dean Harrison a následně ve čtvrtém i Lee Johnston. Pořadí už se v pátém kole výrazně nezměnilo a vítězství tedy bral Martin před Farquharem a Lintinem. První závod Spring Cup B vyhrál Davy Morgan, před Alanem Bonnerem a Paulem Gartlandem.

Vrcholem prvního dne byl první závod kategorie Senior, opět s Martinem na pole position. Průběh závodu nebyl tak dramatický a pořadí z prvního kola vydrželo skoro nezměněné až do konce. Jako první byl v cíli Dean Harrison a získal tak pro novou Yamahu R1M první vítězství v road racingovém závodě. Jako druhý dojel Guy Martin, který ukázal, že se s BMW výborně sžil, a jako třetí Lee Johnston.

Ráno druhého dne bylo zatažené a suché, ale po dopoledních trénincích se ochladilo a přidal se občasný déšť.  Jako první se vydali na trať závodníci kategorie supertwin, vyhrál Nick Anderson před Paulem Owenem a Peterem Boastem.

Další byl na programu druhý závod Spring Cup kategorie A. Jako první vjel do Mere hairpin Lintin, před Martinem a Harrisonem, ale na konci prvního kola vedl Daley Mathison před Tomem Weedenem a Lintinem. Guy Martin byl na čtvrtém místě a Dean Harrison až třináctý. Pořadí se na prvních třech místech nezměnilo, jen rozestupy se zvětšily. Konečné pořadí tedy bylo: Mathison, Weeden, Lintin, Martin, Hegarty a první šestici doplnil Bruce Birnie. Celkovým vítězem Spring Cupu byl vyhlášen již třetí rok v řadě Guy Martin, který tak výborně začal první sezonu v sedle BMW. Kategorii B vyhrál Michael Sweeney o 0,001 sekundy před Rodgerem Wibberleyem a Stephenem Degnanem.

Druhý závod Junior A nabídl opět pěknou podívanou, po prvním kole vedl Daley Mathison před Deanem Harrisonem, Danielem Hegartym a Ivanem Lintinem. Ve druhém kole se na druhé místo posunul Lintin, na konci třetího kola kvůli poruše musel odstoupit Harrison a pořadí tak bylo Mathison, Lintin, Hegarty. Až do konce závodu sice Lintin náskok vedoucího jezdce stahoval, ale předjet ho již nedokázal. Šachovnicovou vlajku tedy jako první viděl Mathison před Lintinem a Hegartym. Druhý závod Junior B vyhrál Darren Cooper, jako druhý dojel Ben Rea.

Do posledního závodu, tedy druhého závodu Senior, nastoupilo pouze sedm jezdců: Ivan Lintin, Daley Mathison, Mark Goodings, Dean Harrison, Mick Goodings, Dave Hewson and Franck Petricola. Po prvním kole jel na prvním místě Dean Harrison, na druhém Daley Mathison a třetím Ivan Lintin. Toto pořadí vydrželo až do konce a Dean Harrison tak vyhrál v sedle Yamaha R1M oba závody kategorie Senior.

Honza_CRR
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz