Články  |  Foto  |  Kalendář 
Marek Červený: usilovně pracujeme na Macau GP
Marek Červený má za sebou skvělou sezónu. Byl nejlepším šestistovkařem v obou domácích šampionátech a celkově třetí v IRRC. Letos by to určitě rád minimálně zopakoval. K tomu ještě nabírá reálnější obrysy jeho účast na slavné Macau GP. Více jsem ale nechal říct samotného Máru.

Ahoj Máro. Po delší době se k Tobě vracíme po úspěšné sezóně 2014. Když se ohlídneš – jsi s ní spokojený?
Ahoj všechny zdravím. Nějaké mouchy to mělo. Je stále co zlepšovat, ale s uplynulou sezónou jsem určitě spokojený. J

Jaký závod pro tebe skončil největším úspěchem?
Letos se povedlo více závodů, které mě udělaly velkou radost. Nedokážu označit pouze jeden.

Vloni si měnil v průběhu sezóny techniku. Jaký byl důvod a jaký byl mezi těmi motorkami rozdíl? Předpokládám, že ty si na tyhle změny zvykáš rychle…
Na poslední dva závody sezóny jsem si odskočil z Kawasaki na moji bývalou R6. Důvodem byla příprava nové Kawasaki na letošní sezónu 2015. Pár kol mě to trvalo, ale za chvilku jsme si mohli s R6 opět tykat J

Teď už ale k letošku. Jedeš zase IRRC. Kde jinde tě fanoušci uvidí?
V letošní sezóně bychom se chtěli zúčastnit stejných závodů jako vloni. Kompletní Road Racing v rámci ČR/SK a IRRC. Usilovně pracujeme na Macau, a když se povede něco dalšího, budu moc rád. Chtěl bych jet vše, co se kde šustne, ale víš jak to je... „peníze až na prvním místě“.

V jednom rozhovoru si uvedl, že pojedeš litry. Na výstavě v Praze si ale byl „zase“ s šestkovou Kawou. Jak probíhala volba třídy a techniky tuhle zimní přestávku?
Hlavní je pro mě Kawasaki a kategorie 600.  To je naše priorita pro letošní sezónu. Na „litru“ bych se letos chtěl taky někde sklouznout a potrénovat. Uvidíme, jak se vše vyvrbí.

V zimě si taky navštívil s týmem Intermoto nějaké hodně vzdálené okruhy. Jaká tam byla tvoje úloha a jak bys porovnal závodní svět tam a na RR závodech?
Když s klukama někam jedu, tak jsem řadový voják a mechanik. Baví mě atmosféra velkých závodů a je mi ctí být součástí takového teamu. WSBK/SSP je top závodění s top technikou atd. To vše samozřejmě za top peníze J. Za jeden jejich závod bychom jezdili RR sakra dlouho J.

A co tvoje testování? Kolik si toho už letos nakroužil a kde se ještě objevíš před prvním závodem?
Moje první letošní kroužení proběhlo tuto sobotu v Mostě. Dopolko mokro ,ale odpoledne už sucho a trocha slunce. Příjemně jsem si po zimě zajezdil. Další ježdění máme naplánované před jarní cenou Brna.

Ty ale letos nebudeš „jen“ závodit, ale i učit. Pověz nám k tomu něco.
Ano, rozhodl jsem se ve spolupráci s agenturou Wildmotors předávat svoje zkušenosti formou motoškoly s individuálním přístupem. Chci pomoci zrychlit časy na kolo, najít dobrý pocit na motocyklu, ale součástí balíčku bude i nastavení podvozku motocyklu, ideální tlak pneu, atd. Prostě vše co je nutné ke zlepšení. 

Zpět k IRRC. Letos nepojede ve tvé třídě vloni druhý Timothy Baken. Zůstává ale první Joey den Besten a vrací se mistr posledních let Laurent Hoffmann. Sleduješ nějak soupeře, proti kterým budeš závodit?
Jasně kluky po loňsku znám a občas si napíšeme po fb. Těším se až to vše začne a potkáme se na trati při prvním tréningu v Hengelu.

Jaká je podle Tebe jezdecká úroveň IRRC supersport?
Já myslím, že je úroveň velice dobrá a díky tomu se tam jezdí pěkné závody.

Vím, že mi na tuhle otázku nikdy moc přímo neodpovíš, ale zkusím to. Jaké jsou ambice pro letošek? Už víš, do čeho jdeš, znáš soupeře, okruhy atd…
Znám soupeře a okruhy - jen nikdy nevíš, jak se vše bude vyvíjet a jaké budou okolnosti. Udělám vše pro dobrý výsledek a dobrý pocit ze závodění. Rád se nechám překvapit jak vše dopadne.

Na závěr nám představ váš tým. Kdo s tebou pojede po závodech, kdo tě sponzoruje, případně jestli bude letos nějaký týmový kolega…
Tým zůstává z 95% ve stejném složení  „personálně“, jezdecky i sponzorsky. Chci moc poděkovat všem svým partnerům, protože bez nich bych neobjel ani jedno kolo na těchto krásných závodech.

 

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz