Články  |  Foto  |  Kalendář 
Startovní listina IRRC 2015 – máme se na co těšit
Konečně je hotová startovka pro IRRC 2015 a letos nás čeká opravdu napínavý ročník. Obě třídy jsou téměř plné a hlavně jsou plné rychlých jezdců, kteří se budou prát o titul tradičně ve dvou třídách. Možná to vypadá, že letos budou napínavější superbiky, ale i v superstortech jsou minimálně 4 adepti na titul.

Startovní čísla
Pro začátek je dobré připomenout, že tradiční číslování podle států končí. Někteří jezdci si ho ponechají, ale většina pojede se svým klasickým číslem. Uvidíme tak Marka Červeného se 45, Kamila Holána se 74 atd..

Superbike
Tady to bude fakt nářez. Přihlásilo se 30 jezdců a o první tři místa v celkovém pořadí se může tahat klidně 10 z nich. Titul bude obhajovat Didier Grams opět na BMW. Tentokrát ale s 1 na kapotě. Poprat se s ním zkusí i vloni druhý Johan Fredriks s 2, také na BMW. Lehkým soupeřem nebude ani Matti Seidel se 4 – taktéž na BMW. S číslem 22 pojede vloni druhý na supersportu Timothy Baken na Hondě. To může být černý kůň této třídy. Sezónu 2015 nevynechá ani zkušený Frank Bakker, kterého uvidíme na nové R1! Silným soupeřem můžou být také další Belgičané David Drieghe a Marc Fissette. Do seriálu se vrací mistr z roku 2012 Branko Srdanov a ambiciózní Francouz Franck Petricola. Mezi favority by patřil i Thomas Kreutz, ale on se letos jmenuje Thomas Wendel. No, ale je tam :).

Nesmíme ale zapomínat na českou účast. V této třídě budeme mít hned 5 jezdců a určitě budou taky míchat kartami. Nováčci Pepa Lukšík a Petr Bičiště pojedou s 11 a 15. Se svojí tradiční 12 pojede Aleš Nechvátal, který určitě pomýšlí na příčky minimálně v první desítce. Stejně tak jako Kamil Holán s číslem 74, kterého i v zahraničí považují letos za jednoho z favoritů letošního šampionátu. S 31 pak pojede jihočeský Pavel Tomeček z týmu Orange racing.

Supersport
Letos jich bude 28 a mezi nimi i dva naši. Obhajovat titul bude Joey den Besten na Yamaze a soupeřem by mu měl být hlavně náš Marek Červený se 45, který se vrátil ke Kawasaki od týmu Intermoto. Po těžkém pádu z loňské TT se ale do šampionátu vrací do té doby suverénní Laurent Hoffmann a je otázkou v jaké kondici bude. Pokud ale v dobré, tak může klidně zase vyhrávat jako dříve. Černým koněm tady budou určitě Luca Gottardi z Itálie. Minimálně v Hořicích a ve Frohburgu už ukázal, že mezi první tři s ním budeme muset počítat. Mezi další adepty na první tři místa můžeme řadit třeba Sammy de Caluweho, nebo Thomase Wendela - dříve Kreutze. Na startovce se objevil i letos náš Petr Košťál – tentokrát se svou tradiční 81.

Nutno ale uznat, že IRRC pár dobrých jezdců opustilo a letos na startovkách nejsou. V SSP nepojede Anders Blacha, Morgan Rejnas, nebo rychlík na MV – Georg Frohlich. 
Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz