Články  |  Foto  |  Kalendář 
Aleš Nechvátal: další páté místo bych bral jako super výsledek
Alda už nám na podzim prozradil, že zase pojede IRRC, ale tentokrát na BMW. Změnilo se něco přes zimu? Pojede i jiné závody, než IRRC? Bude střídat Hondu a BMW?

Ahoj Aldo, tak se k Tobě vracíme po zimní přestávce. Běží všechno podle plánu? Jak se připravuješ?
Ahoj, všechny zdravím. Dokončuji poslední práce na motorkách, které snad budou brzy připravené.  Dále se na sobě snažím zamakat po fyzické stránce. Chodím běhat a navštěvuji posilovnu.

Platí, že pojedeš BMW i Hondu?
Ano, mám to v plánu.

Budeš ty stroje nějak střídat, nebo bude Honda jako záloha?
Myšlenka je taková, že bych chtěl upřednostnit BMW, na které si musím zvyknout. Mám pocit, že by nebylo nejlepší každý závod nebo trénink měnit motorky, každá bude úplně jiná.  Takže Honda bude sloužit jako jistota, ale nechci předbíhat, to se ukáže až v samotné sezóně.

Není to problematické přestupovat na jinou motorku během sezóny?
Myslím si, že to není nejlepší řešení, takže doufám, že to nebudu muset v sezóně absolvovat.

Zatím to vypadá, že v litrech budete mít v IRRC pořádnou konkurenci. Sleduješ to nějak, nebo se necháš v Hengelu překvapit?
Zatím neznám předběžnou startovku – jména. Byl jsem překvapen, když jsem se dozvěděl, že je plno. V litrech jsem to nečekal. Ale nemám s tím problém. Čím kvalitnější jezdci pojedou, tím větší bude mít samotný šampionát úroveň.

Jaké pojedeš závody kromě IRRC?
Rád bych se ukázal i na domácích závodech, tak doufám, že mi to vyjde.

Třeba úvodní brněnský závod na dromu, nebo Chimay se natahují na 3 denní program. Jaký na to máš názor? Jsi spíš rád, že bude víc tréninku, nebo nerad, že to je další den navíc?
Beru to jako plus, hlavně na začátku sezóny, kdy je potřeba se dostat do dobrého tempa a sžít se s motorkou. Jinak ve zmíněném Brně je možnost se zúčastnit pouze soboty a neděle, kdy v pátek se pouze trénuje, ale určitě využiju i pátku.

Na ambice je ještě brzo se ptát, ale co tým? Vldouš už prozradil, že do zahraničí budeš mít občas jeho jako parťáka. Jak Vám to šlape a kdo Vás podporuje?
Hlavně chci dobře začít novou sezónu a snad se zase posunu o kus dál, i když určitě když bych měl opět dojet na celkovém 5. místě v IRRC, tak bych to bral jako super výsledek. Jsem moc rád, že se tak Vldouš rozhodl, je to super parťák a pohodář. On sám mi moc pomáhá a podporuje mě. Stejně tak se snaží i celý náš tým Road Racing Liberec a všichni naši sponzoři jako je Parts Depot, MCF, Meixner & Hanuš A.s. Czech Republic, Tizoona, Bikesplast a další.

S Aldou Nechvátalem máme ještě pár triček. Poslední kousky si můžete objednat u nás v eshopu....

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz