Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Startovní čísla pro superbike TT 2015
Na konci února pořadatel TT na ostrově Man zveřejnil tradičně prvních 20 startovních čísel pro závody třídy superbike. Tito jezdci si nevyjíždějí startovní číslo v kvalifikaci, ale jsou nasazeni. Mělo by to do určité míry značit, že je pořadatel favorizuje na dobrý výsledek. Určitě to nikdy není snadný výběr.

Závody superbiků ponesou letos opět název podle sponzorů, tedy RST Superbike a PokerStars Senior. Všech prvních 20 jezdců překonalo v minulých letech hranici 127 mp/h průměru na jedno kolo a je to v tomto ohledu nejsilnější první dvacítka historie. Zároveň 70 jezdců už zajelo kolo přes 120 mp/h a o volných 72 startovních míst se na litrech utká 91 jezdců z celého světa.

Číslo jedna bude mít opět jednadvacetinásobný vítěz John McGuinness z Morecamble v Anglii. John by určitě chtěl porazit Michaela Dunlopa, který za poslední dva roky urval 8 vítězství a je momentálně hlavní hvězdou těchto závodů. John to letos opět zkusí na Hondě. S dvojkou pojede na Kawasaki James Hillier. Trojku bude mít už zmiňovaný mladší Dunlop, který pojede letos poprvé na Yamaze za vždy silný tým Milwaukee.

Čtyřku bude mít možná překvapivě velmi zkušený Michael Rutter na BMW. S pětkou pojede rekordman a nejrychlejší road racer, jak na TT tak na Ulster GP, Bruce Anstey. S šestkou pojede nově na BMW za tým Tyco starší z Dunlopů – William. Sedmičku má přidělenou Gary Johnson – loňský vítěz ze supersportů, který pojede na Kawasaki. Osmičku bude mít Guy Martin – druhý jezdec týmu Tyco BMW. S devítkou pojede na Kawasaki hrdina z roku 2010 Ian Hutchinson. Top 10 uzavírá místní borec Conor Cummins, který je druhým jezdcem Hondy.

Číslo jedenáct bude mít na kapotě Dean Harrison, který bude sedlat Yamahu. Dvanáctku bude mít starý pardál a navrátilec do této třídy Keith Amor ze Skotska. Pojede na BMW. Třináctku poveze Lee Johnston, taktéž na BMW. Další navrátilec Ryan Farguhar pojede tradičně na Kawasaki s číslem 14.

Další z místních – Dan Kneen pojede s číslem patnáct. Šestnáctku má přidělenou David Johnson. Sedmnáctku pak nejrychlejší nováček historie, Peter Hickman, který pojede stejně jako vloni na BMW. Osmnáctku bude mít do závodu Dan Stewart na Hondě. Do první dvacítky se vešel i Cameron Donald, který sice TT už vyhrát dokázal, ale na Nortonu mu moc šancí nikdo nedává. Dvacítku pak uzavírá zkušený Steve Mercer.

Spousta rychlých jezdců se i tak do první dvacítky nevešla. Například Dan Cooper, Ivan Lintin, Horst Saiger, Ben Wylie, nebo Davy Morgan. V této třídě by se měl představit nově i Kamil Holán, nebo Franck Petricola.

1. McGuinnes
2. Hillier
3. M. Dunlop
4. Rutter
5. Anstey
6. W. Dunlop
7. G. Johnson
8. Martin
9. Hutchinson
10. Cummins
11. Harrison
12. Amor
13. Johnston
14. Farguhar
15. Kneen
16. D. Johnson
17. Hickman
18. Steward
19. Donald
20. Mercer

Zdroj: iomtt.com

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz