Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Petr Košťál se připravuje na sezónu 2015
Jezdec týmu Orange racing nám v rozhovoru popsal přípravy a plány týmu na novou sezónu. Uvidíme je opět v evropském šampionátu, ale asi už trochu méně u nás. Bude pro Petra výhodou, že už okruhy IRRC zná? I na to jsem se ho v dnešním rozhovoru ptal...

Ahoj Petře. Jak se připravuješ na novou sezónu?
Zdravím všechny fanoušky a čtenáře. Na sezónu 2015 probíhá standardní příprava co se týká fyzické stránky. Letos se ale více soustřeďuji na přípravu po psychické stránce. Je to pro mě dost důležité. Vloni mi taková celková pohoda chyběla po pádu v Maďarsku a tak bych na tom potřeboval zapracovat.

Kolikátá to vlastně bude sezóna na 600? Je ještě motivace a kde jí bereš?
Tak nějak vlastně nevím. Myslím, že je to osmá sezóna. Motivace je stále stejná. A kde jí beru? Motivuje mě konkurence kolem a sám mám nějaké cíle, kterých bych chtěl dosáhnout.

A jak probíhají přípravy na motorkách? Jedete letos na stejných strojích jako vloni? Bude se na nich něco měnit? Respektive – musíte něco měnit?
Příprava je v plném proudu a na obou motocyklech se intenzivně pracuje. Ano jedeme na stejných motocyklech. Já zase R6 a Pavel Tomeček ZX10R. Na R6 probíhá klasická repase. K tomu letos bude trochu předělán podvozek, abych se na motorce lépe cítil. Zlepšit by se měla odezva podvozku a rád bych podvozek více přizpůsobil mému stylu jízdy. Tomísova Kawa se také připravuje standardně jenom se čeká ještě na nějaké racing díly. Zbytek nechám jako překvapení na sezonu. Každopádně by měla být měla ještě rychlejší než v vloni.

Jestli se nepletu, tak si letos opět přihlášený do IRRC – je to tak?
Ano i letos oba pojedeme seriál IRRC. Já pojedu třídu supersport a Tomís třídu superbike.

Znamená to tedy, že si v tomto seriálu spokojený?
Jak už jsem psal, tenhle seriál se mi líbí a to z více důvodů. Líbí se mi pestrost okruhů a solidní konkurence. 

Vloni to bylo 20. místo v IRRC. Co očekáváš od letošní sezóny?
Užít si závodění a bavit sebe i diváky.

Jak moc bude výhoda, že už okruhy trochu znáš? Bude to znát?
Myslím že moc nováčků nebude, takže na tom budeme všichni stejně. Jak to všechno bude uvidíme až na místě. Jako vždycky.

Kromě IRRC pojedeš ještě někde?
Sezona IRRC je 6 dvouzávodů hodně náročných na čas, logistiku a přípravu. IRRC je pro nás prostě priorita, Mimo IRRC chci jet v Hořicích 300ZGH. Beru to jako domácí trať a takový svátek motorismu, který si nemůžu nechat ujít. Letos chceme sezónu ale pojmout trochu jinak a tak nevím, jestli pojedu ještě jinde v ČR. Mám rád Radvanice a měl jsem rád i Kyjov. Vše ale záleží na čase, formě a chuti.

Kam se těšíš nejvíce?
Určitě do Hořic a do Oss, kde se mi vloni dařilo a rád bych na to navázal.

Tak hodně štěstí do příprav a před Hengelem se ještě určitě na něco poptáme.
Díky, těším se.

Přípravy týmu Orange racing můžete sledovat na jejich facebooku.

Milan
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz