Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Wanganui Cemetery Circuit 2014
Poslední závod, dnes vlastně již loňského, roku je za námi a ukončení sezony to bylo rozhodně důstojné.

Do prvního závodu superbiků nejlépe odstartoval Jayden Carrick, ale netrvalo dlouho a byl předjet polemanem Tonym Reesem, který si první pozici pohlídal až do konce závodu. Skvělé třetí místo obsadil Horst Saiger, čtvrté pak Scott Moir a první pětici doplnil Hayden Fitzgerald.

Druhý závod superbiků byl ještě napínavější než první. Hned po startu šel do čela Tony Rees, zhruba v polovině závodu však Scott Moir předvedl v esíčku poměrně obtížné předjetí a ujal se vedení. Rees se však nevzdal a z poslední zatáčky vyjížděli oba jezdci bok po boku, ale pod šachovnicovou vlajkou byl o několik málo centimetrů dříve Scott Moir. Podium doplnil po taktéž výborném výkonu Hayden Fitzgerald. Čtvrtý dojel Jayden Carrick a pátý Horst Saiger. Saiger tak hned při své první sezoně získal prvenství v Novozélandském šampionátu Suzuki Series.

První závod supersportů vyhrál Adam Chambers, druhý dojel Shaun Richardson a třetí Toby Summers. Druhý závod byl v polovině zkrácen z důvodu pádu, v té době sice vedl Mettam, ale počítalo se poslední celé kolo a tak vítězství získal opět Chambers, druhý byl Toby Summers a až třetí Mettam.

Ze zahraničních účastníků se určitě nejlépe ukázal Horst Saiger, ale ani Guy Martin nezajel špatně. V závodech superbiků se mu sice moc nevedlo, skončil desátý a devátý, ale v závodech klasiků si rozhodně spravil chuť. Na Nortonu Manx od Johna Marshe dokázal oba závody klasiků vyhrát! Po závodech řekl, že si závodění moc užil, trať mu sice moc nevyhovuje, ale rozhodně to stojí za to přiletět až z Anglie a částečně zmeškat vánoce.

Honza_CRR
comments powered by Disqus
http://www.rstmoto.cz