Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
15 nejrychlejších nováčků v Hořicích
Žebříček patnácti nejrychlejších nováčků hořické historie je další z článků týkajících se statistik našeho největšího road racingového závodu. Možná objevíte i jména, která neznáte, nebo jste je už zapomněli. Každopádně sezóna 2017 s pořadím pořádně zamíchala.

Hořické legendy - Marek Červený nebo Bohumil Staša?
Po minulém článku o počtu vítězství v Hořicích je tu otázka, kdo je úspěšnějším závodníkem hořické historie. Jedna z největších legend české motocyklové silnice Bohumil Staša, který vyhrál desetkrát, nebo Marek Červený, který v posledních pěti sezónách zaznamenal dvanáct vítězství?

Hořické statistiky – úspěšnost národů
V prvním díle našeho už skoro tradičního seriálu o statistikách týkajících se hořických závodů se podíváme na jednotlivé národy. Že nejvíce vítězství získali závodníci z Česka je asi jasné, ale další pořadí je celkem zajímavé a ve statistikách najdeme i řadu z dnešního pohledu exotických motocyklových zemí.

MČR pod CAMS – jedna z možností pro sezónu 2018
CAMS má už dlouho zveřejněný svůj kalendář závodů pro letošní sezónu. Proto mu dáme přednost a z domácích šampionátů si ho představíme jako první. I letos se bohužel pojedou na našich tratích šampionáty dva a dnes se podíváme na první z nich.

Kalendář 2018
Většina závodů už má pro sezónu 2018 jisté termíny. Je se na co těšit. Na druhou stranu tu máme bohužel dva nesmyslné české šampionáty a pár nepříjemných překryvů, kterým se snad dalo vyhnout.

IRRC 2018 – přihlášky, startovné, kalendář a prize…
První letošní článek bude spíš pro jezdce, než pro fanoušky. Protože ale budeme jedinou zemí, kde se pojedou dva závody IRRC v sezóně 2018, tak by bylo dobré, aby se přihlásilo více našich jezdců. Přeci jen to cestování nebude tak nákladné, jako jiné roky.

1956 – Češi se vrací na Man s ČZ
Dvě desetiletí se na ostrově Man od roku 1935 nepředstavili naši jezdci s naší technikou. Tento závodnický půst přetrhli až Václav Parus s Františkem Bartošem v roce 1956 s motocykly značky ČZ. Zaznamenali celkem slušné výsledky a vezli domů 3 mistrovské body. Zajímavostí toho roku bylo, že slabší třídy se nejely na slavném okruhu Mountain Course.

Ian Hutchinson míří od BMW k Hondě
Akce kulový blesk v road racingu pokračuje a je tu další velká změna. Poté, co bylo jasné, že šestnáctinásobný vítěz IoM TT a vítěz Macau GP Ian Hutchinson nemá místo v týmu Tyco BMW se spekulovalo, kde Hutchy pojede. A překvapení je na světě – Honda Racing.

Saiger mění zelenou za modrou
K Horstu Saigerovi poslední roky neodmyslitelně patřila zelená Ninja od Kawasaki. To se ale s novou sezónou mění. Závodník z Lichtenštejnska přechází na Yamahu a bude mít šestistovku i litra od stejné značky. Proč je to neobvyklý a možná trochu riskantní krok?

Program pro TT 2018
Vrchol každé road racingové sezóny má už svůj program. Isle of Man TT se pojede tradičně na přelomu května a června. Jestli někdo plánujete výlet na TT, tak diáře do ruky a zapsat.

« Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 18 34 51 67 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz