Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC 2018 – přihlášky, startovné, kalendář a prize…
První letošní článek bude spíš pro jezdce, než pro fanoušky. Protože ale budeme jedinou zemí, kde se pojedou dva závody IRRC v sezóně 2018, tak by bylo dobré, aby se přihlásilo více našich jezdců. Přeci jen to cestování nebude tak nákladné, jako jiné roky.

1956 – Češi se vrací na Man s ČZ
Dvě desetiletí se na ostrově Man od roku 1935 nepředstavili naši jezdci s naší technikou. Tento závodnický půst přetrhli až Václav Parus s Františkem Bartošem v roce 1956 s motocykly značky ČZ. Zaznamenali celkem slušné výsledky a vezli domů 3 mistrovské body. Zajímavostí toho roku bylo, že slabší třídy se nejely na slavném okruhu Mountain Course.

Ian Hutchinson míří od BMW k Hondě
Akce kulový blesk v road racingu pokračuje a je tu další velká změna. Poté, co bylo jasné, že šestnáctinásobný vítěz IoM TT a vítěz Macau GP Ian Hutchinson nemá místo v týmu Tyco BMW se spekulovalo, kde Hutchy pojede. A překvapení je na světě – Honda Racing.

Saiger mění zelenou za modrou
K Horstu Saigerovi poslední roky neodmyslitelně patřila zelená Ninja od Kawasaki. To se ale s novou sezónou mění. Závodník z Lichtenštejnska přechází na Yamahu a bude mít šestistovku i litra od stejné značky. Proč je to neobvyklý a možná trochu riskantní krok?

Program pro TT 2018
Vrchol každé road racingové sezóny má už svůj program. Isle of Man TT se pojede tradičně na přelomu května a června. Jestli někdo plánujete výlet na TT, tak diáře do ruky a zapsat.

Macau GP – výsledky předčasně ukončeného závodu
Padesátá první Macau GP byla nakonec předčasně ukončena. Po pádu jednoho z jezdců v sedmém kole se započítávají výsledky z konce kola pátého. Vítězem se stal Glenn Irwin ze Severního Irska na Ducati.

Macau GP 2017 - výsledky kvalifikace
Tak kdo u toho neusnul, tak viděl v noci parádní kvalifikaci na sobotní závod v Macau. Dařilo se i našim a vítěz kvalifikace jel pod hranicí traťového rekordu.

Macau GP začíná druhé půlstoletí
V noci na zítřek našeho času začíná padesátá první motocyklová Macau GP. Celkově má závod historii dlouhou 64 let, ale původně jezdili jen auta. Kombinace aut a motorek na jedné trati je jedinečná a přináší spoustu specifik.

85 let zpět - první Čech v cíli TT
Letos uplynulo 85 let od chvíle, kdy slavnou Tourist Trophy na Manu dojel první Čech. Začala se tak psát dlouhá historie českých účastí na tomto závodě, kterou dnes stále prodlužují Kamil Holán a Michal Dokoupil. Jeho jméno není moc známé a moc už ho dnes nepřipomínáme. Ale byl to velký průkopník.

IRRC 2018 – termíny závodů
Šampionát IRRC už teď v listopadu má termíny všech závodů pro sezónu 2018. Skvělou zprávou je, že máme definitivně potvrzené dva podniky v České Republice. Budeme jediný stát, kde se příští rok pojedou dva závody.

« Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 17 33 49 65 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz