Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC Schleiz – závody na přírodním motodromu
Road racingový šampionát IRRC se po sedmi letech vrátil na německý okruh Schleizer Dreieck, kde se jinak jezdí i IDM. A šlo o velmi zajímavý závodní víkend. Okruh samotný není úplně čistý road racing a jde spíš o motodrom s prvky přírodní tratě. Pokud ale odhlédnu od své záliby právě v přírodních okruzích, tak jde o velmi zajímavou trať s ještě zajímavější historií. Vždyť část okruhu je stejná už od roku 1923!

IRRC Schleiz - aktuální info pro fanoušky
Chystáte se na Schleiz, nebo to jen zvažujete? Máme od pořadatele pár aktuálních informací, které se Vám můžou hodit!

IRRC superbike - pořadí po polovině sezóny
Šampionát IRRC se srpnovým závodem na německém okruhu Schleiz dostane do druhé poloviny. Už ta první byla ale nezvykle dramatická a vypadá to na hodně vyrovnaný ročník. Ve třídě superbike to není nakonec tak jednoznačné, jak to „mělo být“.

IRRC supersport - pořadí po polovině sezóny
Šampionát IRRC se srpnovým závodem na německém okruhu Schleizer Dreieck dostane do druhé poloviny. Už ta první byla ale nezvykle dramatická a vypadá to na hodně vyrovnaný ročník. Ve třídě supersport dělí první tři jezdce jen sedm bodů a v pořadí najdeme i dva české zástupce.

Jezdci IRRC zkusili Schleiz při IDM
Letos v IRRC nastala taková zvláštní situace na poměry road racingu. Do programu se vrátil okruh Schleiz, který byl součástí seriálu v roce 2010. Schleiz je spíš drom, než klasický přírodní okruh a tak se na něm jezdí podstatně častěji, než na přírodních okruzích. To může tento závod IRRC hodně ovlivnit a věřím, že i ovlivní.

IRRC Chimay – závodnický Woodstock
Třetí podnik letošního šampionátu IRRC se konal na tradičním okruhu v Chimay, kde se tento šampionát jede nepřetržitě od roku 2010. Jinak se tu závodí od roku 1926, i když se současným okruhem ten historický sdílí jen malou část. Tu nejhezčí samozřejmě. Podnik opět ovládli domácí jezdci, ale na přední příčky se dostal i jeden náš zástupce.

Obnovená Imatra podruhé s legendami GP
Na začátku července se šampionát IRRC přesunul podruhé do finské Imatry na legendární trať, kde se v letech 1964 - 1982 jezdily závody mistrovství světa. Pořadatel se toho rozhodně nebojí a připravil neskutečný víkend, který trochu popírá to, že by se v dnešní době nemohlo podařit obnovit něco starého s novou energii a novou náplní.

IRRC v Imatře podruhé s hodně zajímavým programem
Imatra bude velká akce, takže popravdě ani nevím, kde začít. Do třech dnů, kdy se tento podnik koná se toho pořadatelům podařilo nacpat tolik, jako málo kde. IRRC bude doplněno o volné závody s opravdu hvězdnou účastí, která je lepší mimo Britské ostrovy jen v Macau. K tomu pořadatelé finského podniku pozvali hvězdy GP z dob, kdy byla Imatra součástí seriálu mistrovství světa.

Legendy GP míří do Imatry
Silniční motocyklový okruh ve městě Imatra hostil závody Mistrovství světa od roku 1964 do roku 1982. Okruh Velké ceny Finska měřil něco málo přes 6 km a trať vedla přes legendární železniční přejezd. V roce 1979 byl okruh částečně zkrácen a poslední závod MS se odjel v roce 1982. Kvůli nebezpečné povaze přírodního okruhu a kvůli tragické nehodě sidecaristy Jocka Taylora přišel okruh o status mistrovství světa.

Proč jet o víkendu do Těrlicka?
Letošní závody v Těrlicku měly namále. Problémy s financováním závodu a nejasné pořadatelství, které organizátor tak trochu pinkal mezi oběma organizacemi. Nakonec se dobrá věc podařila a závody budou. Samozřejmě se problémy projevily na startovních listinách, ale musím uznat, že jsem to čekal o dost horší. Ve třech nejsilnějších třídách čeká diváky skvělá podívaná.

« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 16 32 47 62 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz