Články  |  Foto  |  Kalendář 
Představení ORT racing týmu pro sezónu 2015
Na naše přírodní okruhy se letos podívá jeden ryze dvoutaktní tým. Třída 125 GP rozhodně ještě není mrtvá a tak se můžeme těšit na další sezónu krásných soubojů na těchto skutečných závodních motorkách. Zdeněk Ort a jeho staronový tým bude letos opravdu hodně vidět. Nejenom že v něm pojedou dobří jezdci na kvalitních strojích připravených ve Švédsku, ale i zázemí bude tak nějak výraznější, než je třeba v této třídě…

Petr „Kimura“ Bičiště letos jede IRRC na BMW
Petr Bičiště už je stálicí mezi domácími jezdci na přírodních okruzích. Popovídal jsem si s ním o sezóně minulé, o nehodě, kterou měl s Michaelem Pearsonem a hlavně o jeho budoucnosti. Letošní sezóna bude pro Kimuru asi dost přelomová. Zůstává na litru a hlavně zkusí i šampionát IRRC. Ale všechno mělo být původně jinak….

Hořické rekordy
Dnes tu máme další článek pro milovníky statistik. Honza Vávra si dal práci s tím vše přehledně porovnat a nabídnout nám, kteří si vždycky říkáme: „kolikrát on vlastně vyhrál“, přehledné tabulky s vítězi a nejrychlejšími jezdci.

Co se vejde do Mountain Course
Zní to asi divně, ale jeden kreativní chlapík si dal tu práci a narval 65 veleznámých tratí do asi té nejznámější a nejdelší . Do okruhu na kterém se závodí už přes 100 let. Asi už chápete, že řeč bude o okruhu Mountain Course kolem hory Snaefel na ostrově Man. Myslím, že spoustě z Vás (ostatně stejně jako mě) teprve teď dojde, jak dlouhý tento legendární okruh vlastně je.

Michael Dunlop letos na Yamaze
Je to už skoro kolorit, že se v zimě spekuluje na čem pojede následující sezónu Michael Dunlop. Za poslední 2 roky vyzkoušel na TT slavný tým Hondy, kde byl parťákem Johna McGuinnesse a vloni dostal BMW na přední příčky stejného závodu. Letos to bude Yamaha a zdá se, že tato značka o Michaela hodně stojí. Tovární SBK Yamahy si tak na TT vyzkouší i druhý z Dunlopů.

100 nejrychlejších v Hořicích 2014
Stejně jako ze sezóny 2013 tak i z roku 2014 jsem připravil tabulku 100 nejrychlejších kol z Hořic. Na Zatáčky bylo sice úplně jiné počasí a tak to srovnání není tak objektivní jako v sezóně předchozí, ale i tak si myslím, že jde o zajímavé srovnání. Rekord okruhu sice letos odolal, ale to neznamená, že nepadaly zajímavé a hodně rychlé časy. V roce 2014 jednoznačně dominovali čeští jezdci a máme tu také další borce,…

Trička s Alešem Nechvátalem
Představujeme vám druhé tričko ze série, kterou pro vás na sezónu 2015 připravujeme. Jako druhého v pořadí jsme si vzali superbikera a asi nejrychlejšího českého policistu Aleše Nechvátala z týmu Road Racing Liberec. Bude to opět limitovaná edice. Tentokrát necháváme dělat 60ks.

Ohlédnutí za IRRC 2014 - 2. díl
Dnes si připomeneme druhou polovinu sezóny 2014 v seriálu IRRC. Ta byla možná ještě více zlomová, než ta první. Naše jezdce čekal poslední neznámý okruh, zahraniční jezdce zase čekaly Hořice. Díky tomu se to celkem zamotalo a ve Frohburgu tak bylo zaděláno na pěkné road racingové drama.

Wanganui Cemetery Circuit 2014
Poslední závod, dnes vlastně již loňského, roku je za námi a ukončení sezony to bylo rozhodně důstojné.

Frank Mrázek 8.5.1936 - 29.12.2014
Včera zemřel, nebojím se říct, legendární závodník Frank Mrázek. Nebudu tu vymýšlet nějakou srdceryvnou vzpomínku, protože mi to snad ani nepřísluší. Sám jsem totiž Frankieho zažil jen ve zlomku jeho kariéry. On totiž závodil už v době, kdy moji rodiče (a myslím, že i rodiče mnohých z vás) nebyli na světě. Narodil se v době, kdy ještě žil T.G. Masaryk a když slavil deváté narozeniny, končila druhá světová. Závodil…

« Předchozí 1 18 34 35 36 37 38 39 40 52 69 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz