Články  |  Foto  |  Kalendář 
Aleš Nechvátal: další páté místo bych bral jako super…
Alda už nám na podzim prozradil, že zase pojede IRRC, ale tentokrát na BMW. Změnilo se něco přes zimu? Pojede i jiné závody, než IRRC? Bude střídat Hondu a BMW?

Rozhovor s božským Petrem "Pedrem" Homolou
Titulek jsem si nevymyslel sám - byl to požadavek primadony, se kterou jsem dělal rozhovor. Pedro měl vloni divokou sezónu. Nehoda v Radvanicích, ohlášený konec se závoděním, ale taky divoká karta na IRRC a přestup z Yamahy na Triumph na poslední závod v Dymokurech. Co plánuje letos, proč přestoupil na tříválec a pojede zase někdy zkusit irské závody?

Znáte okruhy IRRC?
Už za zhruba měsíc a půl začne další ročník šampionátu IRRC a tak je na čase trochu zrecyklovat článek o okruzích, na kterých se tento šampionát jede. Okruhy zůstávají stejné jako vloni a i jejich pořadí v průběhu sezóny zůstává. Nejdříve dva závody v Holandsku, pak dva v Belgii, Hořice a finále ve Frohburgu.

Branko Srdanov se vrací
Do road racingu se po vážném pádu v roce 2013 vrací Branko Srdanov. Jediný jezdec, který v posledních letech dokázal v IRRC zvrátit nadvládu Didiera Gramse. Možná si ho budete pamatovat ještě z Těrlicka 2012, kde skutečně válel. Jeho jezdecký styl, věčný úsměv a rychlé BMW zdá se, uvidíme znovu i u nás. Jak Branko vzpomíná na Těrlicko a jak je to s jeho návratem na trať, tak třeba na to jsem se nemohl nezeptat.

Startovní čísla pro superbike TT 2015
Na konci února pořadatel TT na ostrově Man zveřejnil tradičně prvních 20 startovních čísel pro závody třídy superbike. Tito jezdci si nevyjíždějí startovní číslo v kvalifikaci, ale jsou nasazeni. Mělo by to do určité míry značit, že je pořadatel favorizuje na dobrý výsledek. Určitě to nikdy není snadný výběr.

Josef „Ermolenko“ Lukšík jde do IRRC
Ermo, jak se v depu říká plzeňákovi Josefu Lukšíkovi, není zrovna klasickým závodníkem na přírodních okruzích. Je to takový motocyklový univerzál, který toho za řidítky už vyzkoušel opravdu hodně od motokrosu, ploché dráhy, motodromů až po přírodní okruhy. Poslední 2 roky okusil domácí přírodní okruhy a na divokou kartu jel i dva závody IRRC. To se mu evidentně zalíbilo….

Pavel Tomeček před druhou sezónou v IRRC
Pavel jde s týmem Orange racing už do druhé sezóny v IRRC. Vloni z toho bylo deváté místo celkově, ale první pětka nebyla bodově moc daleko. Letos už bude tratě znát a podle jeho slov v přípravách nic nezanedbává, takže ho určitě budeme zase vídat více v předu. Pro jeho fanoušky jsme si také připravili malé překvapení.

Vldouš zkusí na twinu Belgii a Hořice na Panigale
Rozhovor s Vladimírem "Vldoušem" Šnajdrem o dnešní konkurenci ve twinech, o tom, že na sériovce to už dnes na pódium není, ale taky o tom, že na oboje Hořice má připravený opravdu luxusní bike do třídy superbike. Vldouš by taky rád vyzkoušel něco nového. Vypadá to, že ho uvidíme i na zahraničních závodech. Jak sám říká - láká ho vyzkoušet nové tratě a nové soupeře.

Petr Košťál se připravuje na sezónu 2015
Jezdec týmu Orange racing nám v rozhovoru popsal přípravy a plány týmu na novou sezónu. Uvidíme je opět v evropském šampionátu, ale asi už trochu méně u nás. Bude pro Petra výhodou, že už okruhy IRRC zná? I na to jsem se ho v dnešním rozhovoru ptal...

Road Racing team RST 2015
Road racery v kůžích od britské značky RST jste mohli vídat už vloni. Letos to ve Vágner sportu, kteří tuto značku zastupují u nás, vzali ještě více od podlahy a teď nám představí, které jezdce uvidíme ve vybavení od RST letos. Jejich tým letos bude určitě bojovat o nejedno vítězství.

« Předchozí 1 18 33 34 35 36 37 38 39 52 69 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz