Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Oliver's Mount Spring Cup 2015
O uplynulém víkendu se v Anglickém Scarborough odehrály první road racingové závody letošní sezony. I přes nepřízeň počasí se odjely pěkné závody a výsledky trochu napovídají, na co se můžeme v letošní sezoně těšit. Závodů se zde jelo opravdu hodně a tak se zmíním aspoň o těch nejdůležitějších.

Laurent Hofmann: doufám v dobrou show pro diváky
Laurent Hofmann z Belgie vloni příliš nezasáhl do bojů o titul v IRRC, ale kdo si pamatuje léta před vstupem našich do tohoto šampionátu, tak je mu tento sympaťák určitě dobře známý. Aby také ne. Třikrát šampionát ve třídě šestistovek vyhrál, několikrát jel (a vyhrával) v Těrlicku a i po loňském startu v Hengelu měl k titulu nakročeno. Pak přišel pád na TT a konec sezóny. Laurent je ale další z těch, kteří se…

Marek Červený: usilovně pracujeme na Macau GP
Marek Červený má za sebou skvělou sezónu. Byl nejlepším šestistovkařem v obou domácích šampionátech a celkově třetí v IRRC. Letos by to určitě rád minimálně zopakoval. K tomu ještě nabírá reálnější obrysy jeho účast na slavné Macau GP. Více jsem ale nechal říct samotného Máru.

Startovní listina IRRC 2015 – máme se na co těšit
Konečně je hotová startovka pro IRRC 2015 a letos nás čeká opravdu napínavý ročník. Obě třídy jsou téměř plné a hlavně jsou plné rychlých jezdců, kteří se budou prát o titul tradičně ve dvou třídách. Možná to vypadá, že letos budou napínavější superbiky, ale i v superstortech jsou minimálně 4 adepti na titul.

Franck Petricola: letos pojedu Hořice a Těrlicko
O rozhovor s Franckem jsem dlouho usiloval. Jde o zajímavého francouzského závodníka, který už zkusil i dva naše okruhy. Už jen ta země původu je zajímavá, protože žádné road racingové závody ve Francii nemají a na většinu závodů tak cestuje velmi daleko. Vloni měl skvěle nakročeno. Povedlo se mu Hengelo jako úvodní podnik IRRC, pak odcestoval na slavný NW 200 a přihlášen byl na ještě slavnější TT. V Severním Irsku…

Aleš Nechvátal: další páté místo bych bral jako super…
Alda už nám na podzim prozradil, že zase pojede IRRC, ale tentokrát na BMW. Změnilo se něco přes zimu? Pojede i jiné závody, než IRRC? Bude střídat Hondu a BMW?

Rozhovor s božským Petrem "Pedrem" Homolou
Titulek jsem si nevymyslel sám - byl to požadavek primadony, se kterou jsem dělal rozhovor. Pedro měl vloni divokou sezónu. Nehoda v Radvanicích, ohlášený konec se závoděním, ale taky divoká karta na IRRC a přestup z Yamahy na Triumph na poslední závod v Dymokurech. Co plánuje letos, proč přestoupil na tříválec a pojede zase někdy zkusit irské závody?

Znáte okruhy IRRC?
Už za zhruba měsíc a půl začne další ročník šampionátu IRRC a tak je na čase trochu zrecyklovat článek o okruzích, na kterých se tento šampionát jede. Okruhy zůstávají stejné jako vloni a i jejich pořadí v průběhu sezóny zůstává. Nejdříve dva závody v Holandsku, pak dva v Belgii, Hořice a finále ve Frohburgu.

Branko Srdanov se vrací
Do road racingu se po vážném pádu v roce 2013 vrací Branko Srdanov. Jediný jezdec, který v posledních letech dokázal v IRRC zvrátit nadvládu Didiera Gramse. Možná si ho budete pamatovat ještě z Těrlicka 2012, kde skutečně válel. Jeho jezdecký styl, věčný úsměv a rychlé BMW zdá se, uvidíme znovu i u nás. Jak Branko vzpomíná na Těrlicko a jak je to s jeho návratem na trať, tak třeba na to jsem se nemohl nezeptat.

Startovní čísla pro superbike TT 2015
Na konci února pořadatel TT na ostrově Man zveřejnil tradičně prvních 20 startovních čísel pro závody třídy superbike. Tito jezdci si nevyjíždějí startovní číslo v kvalifikaci, ale jsou nasazeni. Mělo by to do určité míry značit, že je pořadatel favorizuje na dobrý výsledek. Určitě to nikdy není snadný výběr.

« Předchozí 1 17 28 29 30 31 32 33 34 48 64 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz