Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Češi pro IRRC 2016
Člověk by si řekl – žádná změna. Až na jednoho člena výpravy to bude stejné, jako vloni, ale ono to stejné opravdu nebude. Někteří z našich pojedou už třetí sezónu tohoto šampionátu a tak mají nejen lepší znalosti okruhů, ale také šance na úspěch. Navíc Marek Červený obhajuje titul, což se v třídě supersport povedlo zatím jen Laurentu Hoffmannovi.

Jarní cena Brna láká nabitou startovní listinou
První domácí závod road racingových seriálů se jede už trochu tradičně - netradičně na motodromu v Brně. Závodit se bude 15. – 17. dubna a to je opravdu za chvilku. Kdo se tedy v Brně představí? Myslím, že i kdyby se jely jen šestky a litry, tak to bude stát za to. Startovní listiny totiž obsahují řadu dobrých jezdců a to nejen v těchto třídách.

Nováčci IRRC 2016 superbike a jejich šance na úspěch
IRRC poslední roky vždy pozitivně ovlivnil příchod nováčků. Vloni dokonce nově příchozí jezdec šampionát vyhrál. Letos se k tomu asi neschyluje ale i tak příchod některých jezdců zkvalitní konkurenci na závodní dráze. Na druhou stranu pár jezdců odešlo, na což se také podíváme.

Nováčci IRRC supersport 2016 a jejich šance na úspěch
IRRC poslední roky vždy pozitivně ovlivnil příchod nováčků. Vloni dokonce nově příchozí jezdec šampionát vyhrál. Letos se k tomu asi neschyluje, ale i tak příchod některých jezdců zkvalitní konkurenci na závodní dráze. Na druhou stranu pár jezdců odešlo, na což se také podíváme.

Startovní čísla TOP20 pro TT 2016
Před pár dny pořadatel TT na ostrově Man zveřejnil tradičně prvních 20 startovních čísel pro závody třídy superbike. Tito jezdci si nevyjíždějí startovní číslo a pozici na startu v kvalifikaci, ale jsou nasazeni. Mělo by to do určité míry značit, že je pořadatel favorizuje na dobrý výsledek. Určitě to nikdy není snadný výběr.

Okruhy IRRC pro rok 2016
Za 4 týdny odstartuje šampionát IRRC, ve kterém letos pojede šest českých jezdců, svůj třináctý ročník. V dnešním článku si zrekapitulujeme okruhy, na kterých se letos pojede, včetně informací pro diváky, kdyby se chtěl někdo od nás vypravit na některý ze zahraničních závodů.

Naše road racingové „šampionáty“
Jsme na startu sezóny 2016 a znovu píšu článek o tom, co se kam boduje a které závody patří do jakého šampionátu. Protože to není jednoduchá problematika, pokusím se to trochu zpřehlednit.

Nová knížka o ostrově Man
Před pár dny se mi do ruky dostala knížka o ostrově Man, kterou mi ochotně poslal autor – Martin Decarli. O čem konkrétně je a co popisuje?

Kdo pojede ve vybavení od RST?
Na přírodních okruzích už vídáme jezdce v kombinézách a vybavení od britské značky RST poměrně často. Stejně tak tomu bude i v letošní sezóně, kdy do seznamu předních českých závodníků přibyla další zvučná jména. České zastoupení této značky road racing u nás značně podporuje a výše umístěná je toho důkazem. Proto vám stejně jako vloni nabízíme přehled jezdců, kteří ve vybavení od RST pojedou.

Provizorní startovní listiny IRRC 2016
Zatím to není nic definitivního, ale i provizorní startovka tohoto mezinárodního šampionátu lecos naznačuje. Víme, že oba mistři budou titul obhajovat a také to, že bude zase plno, respektive v šestkách už je přetlak a litrech je jedno volné místo.

« Předchozí 1 16 17 18 19 20 21 22 33 49 65 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz