Články  |  Foto  |  Kalendář 
IRRC Supersport 2016 – ohlédnutí za sezónou
Máme více než dva měsíce po posledním závodě IRRC a další nás čeká až na začátku května v Holandsku. Je tedy čas na bilancování. Ve třídě supersport vyjel pro české barvy opět titul Marek Červený a obhajoba to nebyla určitě jednoduchá. Nicméně tato třída se za poslední roky dost změnila a příští rok bude změna opět zásadní.

Adam Barus – překvapení z Jarní ceny Brna
Možná vám to jméno nic neříká. Upřímně kdybych nebyl na Jarní ceně Brna 2016, tak také vůbec nevím, o koho jde. Adam je mladý Slovák, který naskočil na 125 SP, přijel poprvé do Brna a dvakrát dojel na bednu. Porazil tak spoustu starých harcovníků a postaral se asi o největší překvapení letošní sezóny v této třídě. Bude ale Adam někdy jezdit přírodní okruhy? A jak reagoval na tento úspěch?

Macau GP 2016 – dramatický závod až do konce
Závod v Macau byl stejně dramatický, jako průběh celého podniku už od prvního tréninku. Vítěz byl vlastně favoritem od začátku, ale po kvalifikaci by si na něj už asi moc lidi nevsadilo. Dařilo se i našemu zástupci, který pojede domů určitě spokojený.

Macau GP 2016 – den druhý – výsledky kvalifikace
V noci na dnešek se v Macau rozhodlo o tom, jak se postaví jezdci zítra ráno našeho času na startovní rošt. Byla to velmi dramatická kvalifikace a za těch 45 minut se stalo hodně věcí a pořadí se neustále měnilo.

Macau GP 2016 – den první
V prvním dni se brzo ráno odjel první trénink a odpoledne jezdce čekala první část z dvoudílné kvalifikace. Žádné velké překvapení se zatím nekonali. Snad jen od Petera Hickmana a Stuarta Eastona se čekalo možná trochu víc. Ale startovní rošt se bude definitivně skládat až dnes v noci našeho času.

Macau GP 2016 – závod pro zkušené
Tento týden se po padesáté bude závodit v ulicích čínského (dříve portugalského) města Macau. Asi těžko budeme hledat jiný podobný závod pro motorky. Jasně – v Evropě se závodí v Monacu, ale tam si nikdo motorky pustit netroufne. Trať je to ale přibližně podobná – městská.

Frohburg 2016 – důstojné finále IRRC
Poslední víkend v září se tradičně závodilo v saském Frohburgu. Tradičně tam jsou k vidění perfektní závody, byť okruh na první pohled zrovna lákavý není. Pořadatel totiž už několik let v řadě dokáže přilákat opravdu skvělé jezdce. Letos tomu nebylo jinak a bylo to správně koření posledních závodů sezóny.

IRRC finále o tomto víkendu ve Frohburgu
O tomto víkendu se v Saském Frohburgu tradičně uskuteční poslední podnik šampionátu IRRC v sezóně 2016. Byť se mezi supersporty už vítěz nezmění a u superbiků je šance na změnu minimální, je to podnik, který stojí za pozornost. Pojede tam řada našich jezdců, uvidíme hvězdné jezdce z ostrovů a také nejrychlejší podnik roku. Frohburg je vždycky skvělá akce a vyhlášení šampionátu v neděli večer tomu jistě zase dá…

Dymokury 2016 – závěr domácí sezóny
Závod v Dymokurech a s tím i domácí road racingová sezóna je minulostí. Vypadalo to, že závody potrápí počasí, ale zázraky se asi skutečně dějí a až na pár kapek se vše odjelo na suchu. Bohužel se tomuto podniku nevyhnuly těžké pády některých jezdců.

Dymokury – poslední závod domácí sezóny
Ano tento víkend v Dymokurech se pojede poslední závod domácí sezóny. Dymokury se jedou jako součást šampionátu CAMS, takže se rozhodne i o vítězích celkového pořadí. Termín závodu je o týden opoždění proti původnímu plánu, ale program zůstal stejný a jezdců se přihlásilo dost.

« Předchozí 1 14 15 16 17 18 19 20 35 52 69 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz