Články  |  Shop  |  Foto  |  Kalendář 
Nováčci IRRC supersport 2016 a jejich šance na úspěch
IRRC poslední roky vždy pozitivně ovlivnil příchod nováčků. Vloni dokonce nově příchozí jezdec šampionát vyhrál. Letos se k tomu asi neschyluje, ale i tak příchod některých jezdců zkvalitní konkurenci na závodní dráze. Na druhou stranu pár jezdců odešlo, na což se také podíváme.

Startovní čísla TOP20 pro TT 2016
Před pár dny pořadatel TT na ostrově Man zveřejnil tradičně prvních 20 startovních čísel pro závody třídy superbike. Tito jezdci si nevyjíždějí startovní číslo a pozici na startu v kvalifikaci, ale jsou nasazeni. Mělo by to do určité míry značit, že je pořadatel favorizuje na dobrý výsledek. Určitě to nikdy není snadný výběr.

Okruhy IRRC pro rok 2016
Za 4 týdny odstartuje šampionát IRRC, ve kterém letos pojede šest českých jezdců, svůj třináctý ročník. V dnešním článku si zrekapitulujeme okruhy, na kterých se letos pojede, včetně informací pro diváky, kdyby se chtěl někdo od nás vypravit na některý ze zahraničních závodů.

Naše road racingové „šampionáty“
Jsme na startu sezóny 2016 a znovu píšu článek o tom, co se kam boduje a které závody patří do jakého šampionátu. Protože to není jednoduchá problematika, pokusím se to trochu zpřehlednit.

Nová knížka o ostrově Man
Před pár dny se mi do ruky dostala knížka o ostrově Man, kterou mi ochotně poslal autor – Martin Decarli. O čem konkrétně je a co popisuje?

Kdo pojede ve vybavení od RST?
Na přírodních okruzích už vídáme jezdce v kombinézách a vybavení od britské značky RST poměrně často. Stejně tak tomu bude i v letošní sezóně, kdy do seznamu předních českých závodníků přibyla další zvučná jména. České zastoupení této značky road racing u nás značně podporuje a výše umístěná je toho důkazem. Proto vám stejně jako vloni nabízíme přehled jezdců, kteří ve vybavení od RST pojedou.

Provizorní startovní listiny IRRC 2016
Zatím to není nic definitivního, ale i provizorní startovka tohoto mezinárodního šampionátu lecos naznačuje. Víme, že oba mistři budou titul obhajovat a také to, že bude zase plno, respektive v šestkách už je přetlak a litrech je jedno volné místo.

Bohumil Staša: Přírodní okruhy jsou třetí liga
Slibovaný rozhovor s legendárním českým závodníkem, který za svoji kariéru zvládl 3x vystoupit na bednu v seriálu mistrovství světa, vyzkoušet nespočet motorek a okruhů a hlavně – to by nás tady mohlo zajímat nejvíc, vyhrál 10x závod v Hořicích, což se nikomu jinému nepovedlo. Navíc to letos bude 50 let od jeho prvního vítězství na této trati.

Jochem van den Hoek: Chci být na bedně v IRRC
Jochem je pořád ještě mladý závodník, který přišel do závodů, jak se říká, z ulice. Road racing jezdí od roku 2009. Letos jel poprvé za pořádný tým na dobře připravené Kawasaki a na výsledcích to bylo znát. V IRRC superbike byl pátý a zároveň nejlepší jezdec, který neměl BMW pod zadkem. I u nás v Hořicích se už rozjezdil a zajel skvělý čas pod 2:19. Jako sedmadvacetiletý má ještě velký potenciál a toho, zdá se, bude…

Johan Fredriks mění BMW za Kawasaki
Johan chystá na letošek hodně novinek. Trochu netradičně přestupuje z BMW HP4, po které většina jezdců touží, na novou Kawasaki. To ale není zdaleka jediná novinka v letošním roce. Johan se chystá I na jiné závody, než jen na IRRC. Hodně se těší do Imatry a hlavně se představí zase u nás v Hořicích. Tam si vloni posunul osobní rekord na skvělých 2:18.371, což byl devátý nejrychlejší čas sezóny. Nicméně mu taky utekl…

« Předchozí 1 14 15 16 17 18 19 20 32 48 63 Další »
http://www.rstmoto.cz
automobilovedily24.cz